برای خرید تم تولد می توانید از دسته بندی زیر استفاده نمایید:

 • تم تولد از نظر نوع می تواند ساده و ارزان، خاص، خارجی باشد.
 • از نظر طرح می تواند عاشقانه خز، ترسناک باشد.
 • از نظر سن نیز به تم تولد نوزاد، کودک، یک سالگی، نوجوانی، جوانی و بزرگسال تقسیم می شود.
 • از نظر جنسیت می توان به تم تولد مردانه و زنانه و دخترانه تقسیم بندی نمود.

یکی از مهمترین بخش های تدارک برای تولد انتخاب تم تولد می باشد. به همین خاطر دسته بندی را در ابتدا قرار دادیم. مطالب را بخوانید و مجدد برگردید به دسته بندی نگاه کنید.

در این روزها که گرفتاری و مشکلات زندگی باعث ایجاد فاصله میان دوستان، بستگان و حتی اعضای خانواده شده است. شاید روز تولد بهانه خوبی باشد که بتوانیم دور هم جمع شویم و دیداری تازه کنیم. حالا با برگزاری مراسمی کوچک و خاص با تم تولد های گوناگونی که وجود دارد می توانیم حال و هوایی خاص به این مراسم بدهیم تا مدت ها در ذهن ماندگار بماند.

در این نوشته ابتدا تم تولد و تاریخچه آن را بررسی می کنیم،

سپس انواع آن را بررسی مختصری می کنیم.

عکس های زیادی را نیز برای ایده و الگو گرفتن شما قرار خواهیم داد.

 

تم تولد چیست؟

حضور خانواده و دوستان و جمع شدن همه دور هم برای برپایی یک جشن تولد، شادی، هلهله و بازی برای همه در هر سنی جذاب است.

زیبایی و شادی چیزی است که همه دوست دارند. از طرفی زیبایی خود باعث نشاط و شادابی می شود. اگر توجه کنید زمانی که اتاق شما مرتب است روحیه شما تازه تر از زمانی است که درون اتاقی به هم ریخته و نامرتب نشسته اید. به همین خاطر از قدیم تا به حال همه دوست داشتند در ظاهر شخصی، منزل، ماشین و هر جایی که هستند یک تعادل توازن زیبا برقرار باشد. برای جشن ها هم به خاطر خاص بودن همیشه حساسیت بیشتری روی آن می باشد.

علاقه به زیبایی یعنی تم تولد از قدیم تا حالا بوده و هست، ولی حالا شکل تازه ای به خود گرفته. ایده های جدید امروزی باعث جذابیت بیشتر و هیجان بیشتر شده و این روز خاص را در حافظه بلند مدت به خاطراتی ماندگارتر تبدیل می کند.

ایده های امروزی دیگر عمومیت پیدا کرده به همین دلیل هر کارت تولد دریافت می کنیم روی آن نوشته تولد با تم….

و ما باید خود را با موضوع روی کارت هماهنگ نماییم.

 

انواع تم تولد

معمولاً تم تولد را با توجه به علایق و سلیقه کسی که قرار جشن برای اون برگزار شود تنظیم می کنند. حالا با توجه به این موضوع می توان فضایی رویایی، ترسناک، هیجان انگیز و … را برای تم تولد هر فرد تدارک دید.

 

تم تولد کودک و نوزاد

تم تولد نوزاد
تم تولد نوزاد

عکس تم تولد نوزاد

تولد نوزاد در خانواده واقعه ای شیرین و هیجان انگیز می باشد و همه اقوام و دوستان مشتاق دیدار او هستند. ایده تم تولد در این موقع می‌تواند جذابیت این موضوع را چند برابر کند.

تم تولد نوزاد را باید چند ماه قبل از به دنیا آمدن آن آماده کنید. زیرا از یک طرف بعد از دنیا آمدن فرصت کافی برای این کار را ندارید، و از طرف دیگر مادر کودک ۹ ماه سختی کشیده و با دقت در انتخاب نوعی تشکر از او می باشد.

در انتخاب تم تولد برای نوزاد نکاتی هست که باید مد نظر قرار دهیم:

 • در وهله اول باید انتخابی کنیم که بتوان لباس آن را نیز برای کودک تهیه کنیم، زیرا همه لباسی را نمی توان بر تن نوزاد بدنیا آمد بپوشانیم.
 • بهتر است اطراف تخت کودک زیاد شلوغ نباشد زیرا همه می خواهند بیشعور بیایند و بنشیند
 • بهتر است همه ظروف پذیرایی شما یکبار مصرف باشد تا پس از اتمام مهمانی کسی مجبور به شستن آن نشوید.(زیرا فرصت کافی برای این کار را ندارید.)
 • برای نوزاد از یک طرح شاد استفاده کنید که متناسب با سن او باشد

 

تم تولد نوزاد دختر
تم تولد نوزاد دختر

تم تولد بیبی دختر

برای انتخاب تم تولد، جنسیت فرزند خود را در نظر بگیرید. زیرا مهمانان زیادی برای دیدن او می آیند و باید طرحی بی نقص داشته باشید.

برای دختران استفاده از رنگهای گرم مثل صورتی و قرمز مناسب می باشد. نماد های مانند گل و پروانه نیز مناسب برای تم تولد کودک دختر می باشد.

بسته تنها مانند تم تولد کفشدوزک، تم تولد نوزادی کیتی، تم تولد نوزادی رنگین کمان و … مناسب برای دختران می باشد.

 

 

تم تولد کودک پسر
تم تولد کودک پسر

 

تم تولد کودک پسر

برای پسرها می‌توانید از نمادهای مثل ماشین، فوتبالی و … استفاده کنید و لباسهایی نیز برای او تهیه کنید که چنین عکس های روی آن باشد.

برخی طرح‌ها مانند تم تولد نوزادی مینیون، زنبوری، مک کویین و … مناسب برای تم تولد نوزاد پسر می باشد.

 

 

 

کیک تولد نوزاد دختر
کیک تولد نوزاد دختر

 

 

کیک تولد نوزاد دختر

شما باید در انتخاب کیک نیز دقت خرج دهید، زیرا بخش مهمی از کار است. کیک دخترانه می تواند شامل رنگهای سفید، صورتی ،بنفش و … در کنار شکوفه های گل باشد. اگر هم تم خاصی مثلا یک شخصیت کارتونی را انتخاب کرده اید می توانید عکسش را روی کیک دربیاورید.

 

 

 

کیک تولد نوزاد پسر

 

کیک تولد نوزاد پسر

کیک تولد نوزاد پسر نیز می تواند شامل رنگهایی مثل آبی و طرح هایی مانند تفنگ و ماشین را شامل شود. یا یکی از شخصیت های کارتونی مثلا مرد عنکبوتی تهیه کنید.

 

 

 

 

عکس کیک تولد

 

وسایل جشن نوزاد

چگونه وسایل جشن نوزاد را به طوری زیبا بکار ببریم؟
برای این جشن خاص سعی کنید خاص و زیبا کار کنید. بادکنک، ریسه و وسایل تزیین را در اتاق به کار ببرید. می توانید از لباس و پوشک نوزاد تزئینات زیبایی بسازید. می توانید روی یک بنر و کیک عکس نوزاد را سفارش دهید. میز تولد را با شکلات، پاستیل و … تزیین کنید. البته این کارها بسیار راحت، ساده و لذت بخش است. فقط کافی است در ابتدا طرح خود را انتخاب کنید. بقیه موارد خود به خود پیش می رود.

 

تم تولد یک سالگی

این اولین جشن تولد او است که می تواند شادی های آن را درک کند و برای او پر از ذوق و شادی است. از طرفی عکس اولین سال های تولد خاطراتی زیبا برای همه می باشد. بنابراین با کمی سلیقه به خرج دادن و با کمترین هزینه ها می توان این روز خاص را زیباتر کرد.

 

تم تولد دخترانه

تم تولد دخترانه
تم تولد دخترانه

دخترها در این روز خاص می‌توانند به رویاهایی که در ذهنشان دارند تبدیل شوند. معمولا آنها دوست دارند تبدیل به پرنسس هایی که در کتاب ها، قصه و کارتون هایی که داخل فیلم و کتاب دیده اند بشوند.

برای خوشحالی دختر ها می‌توانید تم را طبق رویاهای او تنظیم کنید و کارت تولد متناسب با این تم تهیه و از مهمانان بخواهید مناسب با آن لباس بپوشند.

 

عکس تم تولد دخترانه

 

تم های تولد دخترانه

دختران در این روز خاص می‌توانند تاج بر سر بگذارند، لباس های دنباله دار و پف دار بپوشند و رویای خود را برای یک روز اجرایی کنند.

البته تهیه تم فقط مخصوص دختر بچه‌ها نیست و دختران در هر سنی می توانند جشن تولد برگزار کنند و تم مطابق با سلیقه خود را اجرا کنند.

 

برخی از تم های دخترانه برای سلیقه های گوناگون:

 

تم تولد دخترانه السا
تم تولد دخترانه السا

تم تولد دخترانه  السا

به عنوان مثال تم تولد السا یکی از جذاب ترین تم های دختران است. دختری که تولدش است لباس های زیبای السا را می پوشد و تاج بر سر می گذارد. بادکنک ها، عکس السا، ریسه های السا، ظروف یکبار مصرف با عکس السا برای تزیین مهمانی تهیه می شود و حتی خوراکی ها، کیک تولد و همه جا باید از این الگو پیروی کنند.

پس از آن باید کارت تولد السا را برای مهمانان ارسال کرد و از آنها بخواهیم متناسب با آن لباس پوشیده و آرایش کنند.

 

تم تولد دخترانه ساده
تم تولد دخترانه ساده

 

تم تولد دخترانه ساده

اگر شما هم طرح های ساده را دوست دارید، یا نمی خواهید برای جشن تولد خود هزینه های زیادی کنید. می توان از یک تم تولد ساده و ارزان استفاده کرد. در این صورت هم جشنی زیبا گرفته اید و هم ساده بودن را رعایت کرده اید. کافی است مهمان های خود را دعوت کنید و با یک طرح ساده فضایی خاص بسازید و این روز را با صفا و صمیمیت کنار هم باشید.

 

 

 

تم تولد دخترانه خاص و شیک
تم تولد دخترانه خاص و شیک

 

تم تولد خاص دخترانه

برای خاص بودن این روز دو راه کار دارید. راه اول این است که از شخصیت های خاص کاتونی، سینمایی و … استفاده کنید. لباسهای آنها را بپوشید و فضای آن داستان را در خانه پیاده کنید. و راه دوم استفاده از تم هایی است که کمتر استفاده می شود. مثلا طرحی با رنگ و بوی طبیعت بسازید، از تم تولد ترسناک استفاده کنید.

 

تم تولد دخترانه بنفش
تم تولد دخترانه بنفش

تم تولد دخترانه بنفش

تم تولد بنقش یکی از زیباترین و پرمخاطب ترین تم ها برای این جشن می باشد. این طرح به دلیل جذابیت خاصی که به فضا می دهد همیشه طرفداران زیادی دارد. شما هم می توانید از تم های بنفش استفاده کنید تا عاشق فضای طراحی خود شوید.

 

 

جدیدترین تم های تولد دخترانه 2020

تم تولد دخترانه جدید و شیک را می توانید برای تکراری نبودن جشن توللد خود انتخاب کنید. برای این کار از عکس ها و طرح های جدید و گوناگون الگوبرداری نمایید.

تم تولد دخترانه نوجوان، ساده باشد یا فانتزی؟

اولین چیزی که برای تهیه تم تولد باید مد نظر بگیریم سن سال کسی است که قصد داریم برای او تولد برگزار کنیم. انتخاب تم تولد دخترانه برای نوجوانان کمی دشوارتر از سنین دیگر است. زیرا کودکتان نه آنقدر کوچک است که برای او تاج تخت بگیرید و نه بزرگ سال که از تم‌های بزرگسالان استفاده کنید. بنابراین بهترین روش این است که نظر خود او را جویا شوید و تصمیم خود را برایش اجرا نکنید.

 

تم تولد دخترانه ارزان قیمت

همیشه ارزان بودن به معنای بی کیفیت بودن نیست. شما می توانید با یک طرح ساده، با مقداری بادکنک آرایی و تعدادی ریسه بهترین جلوه ها را به محیط خود بدهید. پیشنهاد می کنم هیچ وقت از این روز خاص غافل نشوید و دست به کار شوید تا ببنید با ساده ترین طرح ها چطور شادی و نشاط به قلب شما سرازیر می شود.

 

تم تولد پسرانه

تم تولد پسرانه
تم تولد پسرانه

پسر ها معمولا عاشق قدرت هستند. برای آنها بستگی به سن و سالشان می توانید از رنگ بندی های خاص، از شخصیت‌های کارتونی یا حتی تیم مورد علاقه شان یک تم جذاب بسازید و پس از تنظیم لوازم، از مهمانان نیز درخواست کنید که خود را با آن هماهنگ کنند

پیدا کردن یک تم خوب و خاص برای پسرها کار سختی نمی باشد، فقط باید چند موضوع را مدنظر قرار بدهیم:

 • سن
 • علاقه
 • انتخاب صحیح رنگ ها

برای یک انتخاب هوشمندانه باید برای سن های پایین‌تر انتخابی فانتزی و کارتونی داشته باشیم. برای سن های بالاتر کم کم از شخصیت ها فاصله گرفته و به رنگ بندی روی بیاوریم.

 

برخی از تم های تولد پیشنهادی برای پسرها

 • تم تولد پسرانه ماشین
 • تم تولد پسرانه فوتبالی
 • تم تولد پسرانه بچه رئیس
 • تم تولد پسرانه پو
 • تم تولد پسرانه باب اسفنجی
 • تم تولد پسرانه قرمز مشکی
 • تم تولد پسرانه پرسپولیس

 

عکس تم تولد پسرانه

 

تم تولد خاص پسرانه

برای خاص بودن تم تولد پسرانه می توان از طرح های فوتبالی، تیم مورد علاقه آنها یا شخصیت خاصی که دوست دارند استفاده نماییم. رنگ بندی های منحصر بفرد نیز می تواند در خاص بودن طرح ما بسیار تاثیر بگذارد.

برای خاص بودن:

 1. در ابتدا طرح خود را انتخاب کنید،
 2. رنگ منحصر به فرد این طرح را مد نظر قرار دهید.
 3. می توانید از نورپردازی نیز برای جذابیت بیشتر استفاده کنید.

 

تم تولد پسرانه جدید

برای طراحی تم جدید می توانید از عکس های جدید که ما در همین صفحه هم تعداد زیادی از آنها را قرار داده ایم الگو بگیرید. پسرها معمولا رنگهای آبی، قرمز و سبز را دوست دارند. آنها عاشق هیجان و قدرت هستند. بنابراین در انتخاب طرح های جدید سلیقه آنها را در اولویت قرار دهید.

 

تم تولد پسرانه بزرگسالان
تم تولد پسرانه بزرگسالان

تم تولد پسرانه بزرگسالان

پسرها با بزرگتر شدن از شخصیت های کارتونی خود فاصله می گیرند و بیشتر به رنگ بندهای علاقمند می شوند. برای انتخاب رنگ می توانید از رنگ تیم مورد علاقه آنها نیز استفاده کنید. انتخاب طرح طبیعت نیز برای آنها مناسب می باشد.

 

 

تزیین میز تولد پسرانه ساده و کم هزینه
تزیین میز تولد پسرانه ساده و کم هزینه

 

تزیین میز تولد پسرانه ساده و کم هزینه

ساده و ارزان بودن به معنی بی کیفیت بودن نیست. گاهی اوقات یک کار ساده بیشتر از یک کار پرهزینه به چشم می آید. شما هم دنبال زیبایی باشید و نه دنبال هزینه کردن.

 

 

 

عکس تم تولد نوجوان

 

تم تولد بزرگسالان

تم تولد بزرگسالان
تم تولد بزرگسالان

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که تم تولد فقط برای بچه ها می باشد؛ ولی شما می توانید در این روز خاص برای جمع کردن دوستان و خانواده دور هم و رهایی و فراموش کردن دغدغه‌های روزمره از یک تم تولد استفاده کنید. این کار باعث شادی و به یاد ماندن آن تا مدت‌ها در ذهن می‌شود. شما می توانید از تم هایی استفاده کنید که نیازمند ایجاد تغییر در صورت باشد تا بتوانید ساعت‌ها در کنار هم بخندید و در خاطرتان نقش ببندد.

بیشتر افراد سعی می کنند از تم تولد بزرگسال ساده استفاده نمایند. در هر صورت برای انتخاب تم بزرگسالان باید ریز نکات زیادی را در نظر بگیرید.

 • اولین مرحله انتخاب تم مناسب می باشد. دیگر تم های کارتونی و فانتزی برای آنها مناسب نمی باشد و باید از تم هایی مانند سیبیل، لب و … برای آنها استفاده کنیم.
 • در مرحله بعد باید به سن و سلیقه توجه داشته باشیم. هر چه سن بالاتر می‌رود باید انتخاب تم های رنگی را بیشتر و از عروسکی و فانتزی بودن آنها کمتر کنیم.
 • مرحله آخر تهیه لوازم می باشد. ما باید طرحی در نظر گرفته باشیم که بتوانیم به راحتی لوازم و تزئینات آن را پیدا کنیم و همچنین مهمان ها برای پیدا کردن طرح ما دچار مشکل و دردسر زیاد نشوند. خودمان نیز باید لباسی متناسب با آن را بپوشیم.

 

تم تولد دخترانه جوان و بزرگسال

برای گرفتن یک تم تولد برای دختر دانشجو و کمی بزرگ تر بهتر است از تم بزرگسالان استفاده کنید تا یک تنوع نسبت به سالهای پیشین برای او ایجاد کنید و هیجانی جدید را به او هدیه دهید.

در تم بزرگسالان از رنگها به جای شخصیت‌های کارتونی استفاده می‌کنند. برای مثال تم تولد خالدار سفید قرمز، تاج آبی، رنگین کمانی و … مخصوص بزرگسالان می باشد. به این نکته نیز توجه نمایید که بعضی از دختران بزرگسال هنوز هم  در احساسات خود زندگی می‌کنند و به تم هایی مانند اسب شاخدار علاقه دارند.

 

تم تولد مردانه که بیشترین مخاطب را دارد

تم تولد مردانه مشکی طلایی

تم تولد مردانه قرمز

تم تولد مردانه سبیل

تم تولد مردانه سفید مشکی

تم تولد مردانه خیلی ساده

تم تولد بزرگسال مدل جنتلمن

 

عکس تم تولد بزرگسالان

 

چگونه تم تولد مورد علاقه خود را پیدا کنیم

با یک جستجوی کوچک می‌تواند بهترین تم را مطابق با هر سلیقه ای پیدا کرد. برای خرید نیز سعی کنید از فروشگاههای مطمئنی که قیمت و تنوع خوبی دارند استفاده نمایید.

 

اقلام تم تولد

 1. شما می توانید با تهیه چند وسیله ساده به راحتی یک تم زیبا بسازید باید ابتدا طرح خود را انتخاب کنید و سپس مطابق با آن لباسی را تدارک ببینید.
 2. ظروف ظرف های یکبار مصرف خود مانند لیوان چنگال و کارد پیش دستی و دستمال کاغذی را مطابق با طرح خاص خود تهیه کنید
 3. تزئینات شمع بادکنک ریسه را پا با تصاویر منطبق بر طرح خود استفاده کنید سعی کنید در اکثر جاهای اتاق این موارد را به کار بگیرید.
 4. کیک تولد بسیار مهم است؛ کیک خود را متناسب با تم و طرح خود را سفارش دهید. زیرا بخش مهمی از طراحی شما را در بر می گیرد.
 5. گیفت تولد متناسب با تم خود انتخاب کنید. برای مهمانان نیز کلاه عینک و چنین وسایلی متناسب با طرح خود تهیه کنید تا اگر کسی نتوانسته بود خود را با طرح شما هماهنگ کند از آن استفاده نماید.

 

آموزش تم تولد

آموزش تزیینات تولد و تزیین خانه برای جشن تولد چیزی نیست که منحصر بفرد و محدود باشد. زیرا در این امر هر کس سلیقه خود را دارد. ولی بطور عمومی شما باید لوازم و اقلام تم تولد را بشناسید. طرح های متفاوت را به طور مداوم ببینید. با آشنایی اولیه از وسایل، در نظر گرفتن سن و سلیقه کسی که برای او طراحی انجام می دهیم و تلفیق طرح هایی که دیده ایم با سلیقه خود می توانیم بهترین تم ها را بسازیم.

 

برخی از تم های تولد

تم تولد خارجی

تم خز

تم تولد عاشقانه

تم تولد زنانه طلایی

تم تولد ۴۰ سالگی زنانه

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند